top of page

קבוצות וסדנאות

קבוצות וסדנאות טיפוליות באמנויות לילדים או למבוגרים: טיפול המאפשר עבודה אישית במסגרת קבוצתית. בעזרת הקבוצה ניתן לחזק את תחושת השייכות, הביטחון העצמי, הדימוי העצמי, להתגבר על חרדה חברתית, פחד קהל, לפתח כישורים חברתיים ומיומנויות תקשורת ודרך האחר- להבין איך אני נתפס בעיני האחרים ובעיני עצמי. 

בדומה לטיפול פסיכותרפי פרטני, טיפול קבוצתי הוא אמצעי טיפול המותאם לטיפול בקשיים וצרכים שונים: קיים מגוון גדול של טיפולים קבוצתיים המתמקדים בבעיות ספציפיות או נושאים רחבים יותר כשיפור מיומנויות בין אישיות וסיפוק בחיים. טיפולים קבוצתיים מתאימים לילדים, מתבגרים ובוגרים, ועשויים להועיל הן לאנשים המעוניינים בטיפול נפשי והן לאנשים בריאים נפשית המתמודדים עם מורכבות החיים היומיומיים ו/או מעוניינים בלמידה וצמיחה אישית.

לוח פעילויות שבועי

קבוצת_ילדים_ונוער.jpg

קבוצות פסיכודרמה לכישורים חברתיים

לילדים ונוער

ימי שני ושלישי

א'-ג' 16:00-17:00 | ד'-ו' 17:15-18:15 | נוער 16:30-18:30

ימי שני ושלישי

א'-ג' 16:00-17:00 | ד'-ו' 17:15-18:15 | נוער 16:30-18:00

msc-mindfulness.jpg

מיינדפולנס MBCT

לבוגרים

ימי רביעי

מבוגרים 19:00-20:30

שמונה מפגשים של שעה וחצי לאורך שמונה שבועות בהם נכיר ונתנסה בטכניקות מבוססות מיינדפולנס: מדיטציה, חקירה קשובה של חוויה, מודעות לגוף ולנשימה והיבטים שונים של תשומת לב לצד הבנייה קוגניטיבית של הגורמים היוצרים מצוקה נפשית.

המטרה היא לשפר את היכולת להתבונן במחשבות מבלי להיסחף לתוכם באופן אוטומטי, ועל ידי כך להרחיב את יכולת ההתמודדות עם חוויות החיים. בשונה מטכניקות טיפוליות רבות, אין בשיטה זו ניסיון לשנות את המצוקה עצמה, כי אם את יחסנו אליה.

המפגשים יתקיימו במרכז ענבל, רחוב המייסדים 48 זיכרון יעקב.

סך הכל 8 מפגשים.

מנחה

שירלי שנטה מישורי, מנחת קבוצות

קבוצת-פסיכודרמה-למבוגרים.jpg

קבוצות פסיכודרמה

למבוגרים

ימי ראשון ורביעי

רביעי 9:00-12:00 ראשון 17:00-20:00

כל כמה זמן מגיע רגע בחיים שבו עולה ספק. פתאום נשמעים בתוכינו קולות ששואלים :"איך הגעתי למצב הזה?", "מה מתוך המציאות שלי אני בחרתי?", "איך אני יכולה לעשות שיהיה יותר טוב?", "איך *אני* יכול להיות יותר טוב?" הרבה פעמים אנחנו שומעים את הקולות האלו וקופאים, או לחילופין בורחים מהם, או מתחילים לענות להם בתירוצים. הרבה פעמים אנחנו נכנסים לתסכול כי אנחנו לא מבינים ולא יודעים שהקולות האלו הם קולות חיוביים שמבקשים לדייק משהו בעצמו ובחיים שלנו ובאי הידיעה הזו אנחנו ממשיכים בשגרת היום היום בתחושה שמשהו לא עובד, משהו לא מדייק. לא מספיק.

 

פסיכודרמה מאפשרת לנו להכיר בקולות האלו, להכיר אותם, להבין מאיפה הם באים ומה הם מבקשים עבורנו. טיפול קבוצתי בפסיכודרמה הוא הזדמנות לחקירה פנימית עמוקה - חקירה של עצמנו, של הדפוסים שלנו, של העוצמות, של המגבלות, של התשוקות ושל הבחירות שלנו בחיים. הפסיכודרמה מאפשרת  לנו לייצר הפרדה בינינו לבין רגשות ומחשבות שעשויים לנהל אותנו וההפרדה הזו מאפשרת לנו לעצור רגע, לבחון את המציאות, את החלקים השונים בתוכינו, ומתוך מקום שלו ונקי יותר לבחור מה אנחנו רוצים להשאיר, מה אנחנו רוצים לחזק ומה אנחנו רוצים לשחרר.

 

בקבוצה נזהה מהם הדפוסים המנהלים אותנו בתוך מערכות היחסים בחיים שלנו ונלמד אלטרנטיבות שונות לתגובות במצבים בין-אישיים. על ידי טכניקות פסיכודרמטיות נביא לחדר סיטואציות שונות מהחיים שלנו; זכרונות, חלומות, שאיפות, כאבים, פחדים ובאמצעות הכוח הקבוצתי נלמד כיצד לבוא במגע עם כל אלו וכיצד להפוך אותם למשאבים שבאמצעותם נוכל לחוות את החווים כחוויה אותנטית ומלאת חופש תנועה.

 

בקבוצה נלמד כיצד להשיב לעצמו את זכות הבחירה, וכיצד ליצור סיפור חדש שיראה, ישמע, יריח ויסופר, כפי שאנחנו היינו רוצים.

 

אני מזמינה אותכם להצטרף למסע התפתחות תהליכי בתוך קבוצת פסיכודרמה.

 

מנחה

ליאת כהן M.A. פסיכודרמטיסטית ומטפלת באומנויות

מנהלת מרכז ענבל

bottom of page