קבוצות וסדנאות המרכז

הטיפולים והקבוצות במרכז ענבל

קבוצות וסדנאות טיפוליות באמנויות לילדים או למבוגרים: טיפול המאפשר עבודה אישית במסגרת קבוצתית. בעזרת הקבוצה ניתן לחזק את תחושת השייכות, הביטחון העצמי, הדימוי העצמי, להתגבר על חרדה חברתית, פחד קהל, לפתח כישורים חברתיים ומיומנויות תקשורת ודרך האחר- להבין איך אני נתפס בעיני האחרים ובעיני עצמי. 

קבוצת פסיכודרמה למבוגרים

הפסיכודרמה היא שיטת טיפול המבוססת על האמונה שבכל אדם יש מן הכוח הבורא והיוצר להוביל את עצמו לשינוי.

זהו טיפול מאתגר המחזק את המיומנויות החברתיות והאישיות שלנו ומאפשר לנו למצוא בתוכנו תגובות חדשות למצבים ישנים שמעכבים אותנו.

שירה והגשה בימתית

בעידן שבו לשיר יפה זה רק חלק קטן מהתמונה כולה, נדרשת הכנה בימתית הכוללת הגשת שיר, עבודה על טקסט, תאטרליות ועמידה על במה. בקבוצה נעבוד על שירים וקלאסיקות מזמנים וסגנונות שונים - פופ, רוק, בלדות ועוד, נרכוש כלים לפיתוח קול, נלמד שירה קבוצתית, שירת סולו , ונעבוד על מופע סיום שנה הכולל להקה חיה.

תאטרון פלייבק

תאטרון הפלייבק הוא תיאטרון מבוסס חיים, במרכזו עומדים סיפורי חיים אמיתיים של הקהל . מיד לאחר שמיעת הסיפור השחקנים יוצרים פיסת תיאטרון מאולתרת המשקפת למספר את סיפורו. לקבוצת תאטרון הפלייבק לנוער. מוזמנים נערים ונערות הנמשכים לעולם האלתור, התנועה וההבעה הספונטנית והיצירתית ובו בזמן מחפשים מפגש אנושי, חשיפה רגשית ושיתוף. בקבוצה נעבוד על מיומנויות תאטרון של אלתור, תנועה, יצירת מונולוגים, דיאלוגים, חיבור לדמות וכו במקביל לחידוד מיומנויות של הקשבה, הרחבת יכולת הביטוי הרגשית, הבנת מורכבויות נפשיות וחברתיות, קבלת ונתינת משוב, העצמה אישית וביטוי אותנטי.

הדרכת הורים

עבודה על טיפול בהורות עצמה. דרך מקרים שעולים בחיי היומיום נבין את האתגרים מול ילדינו, ובהדרכה נרכוש כלים להתמודדות בהורות באמצעים שונים על מנת לחזק את הקשר המשפחתי ונעצב את מודל ההורות המותאם אישית לנו ולילדינו.

לוח פעילויות שבועי

קבוצת_שירה_והגשה_בימתית.jpg

קבוצות שירה והגשה בימתית

לנוער ומבוגרים

31/07/20 - 01/01/20

ימי רביעי

נוער 18:30-20:00 | מבוגרים 20:30-22:00

בעידן שבו לשיר יפה זה רק חלק קטן מהתמונה כולה, נדרשת הכנה בימתית הכוללת הגשת שיר, עבודה על טקסט, תיאטרליות ועמידה על במה . בקבוצה נעבוד על שירים וקלאסיקות מזמנים וסגנונות שונים- פופ, רוק, בלדות ועוד, נרכוש כלים לפיתוח קול, נלמד שירה קבוצתית, שירת סולו , ונעבוד על מופע סיום שנה הכולל להקה חיה.

מנחים

ליאת כהן M.A, ויובל בן מאיר

קבוצת-אימהות-ותינוקות.jpg

קבוצת הורים ותינוקות

למבוגרים

07/01/20

ימי שלישי

אמהות ותינוקות 10:00-11:30

הורים לתינוקות ופעוטות שעוד לא התחילו לדבר מעידים שהקושי המרכזי הוא חוסר בתקשורת, שהם לא מבינים למה התינוק בעצם בוכה. כמה פעמים אמרתם לעצמכם, אם הוא רק היה יכול להגיד לי מה הוא רוצה, מה כואב לו, החיים שלי היו נראים  אחרת.

 

שלום, שמי מילי, ולמרות שאני מומחית לשפת הסימנים, אני לא חירשת, ולא נולדתי למשפחה עם הורים חרשים. את שפת הסימנים גיליתי כשהייתי בת 17, נחשפתי והתאהבתי. שפת הסימנים התוותה את דרך החיים שלי שמכילה הקשבה רבה וסקרנות לסימנים ותנועות שמגיעים מבפנים ודרך התקשורת התחברה לי מאוד עם המוזיקה שנכחה בחיי כזמרת.

 

מאז שהפכתי להיות אמא לפני 12 שנים למדתי, בדומה למה שקראתי עד אז במחקרים, כמה תקשורת של סימנים אכן מחברת בין הורים לתינוקות ופעוטות. הבשורה שלי היא שיטת תקשורת בין הורים לילדים, של הקשבה לצרכים של ההורה והילד בשילוב שירים ועידוד יצירתיות. תקשורת חדשה שנקראת "סימן שאוהבים”.

 

סימן שאוהבים מאפשרת לנו כהורים, כמשפחה מורחבת וכמטפלים לחוות את הקסם בלהבין את מי שעדיין לא יודע לדבר בקול. להיות שותפים למה שעובר על התינוק שלנו ולתת לו בסיס איתן להביע את עצמו. בעידן שבו צצים חדשות לבקרים סיפורים לא קלים על מסגרות חינוך, אנחנו יכולים לקחת את המושכות ולאפשר לתינוקות שלנו להרגיש בטוחים וגם לנו, כשהדלת נסגרת ואנחנו ממשיכים את יומנו.

 

מזמינה אתכם לשישה מפגשים של לימוד השיטה, יחד עם התינוק שלכם. מתאים להורים לתינוקות מגיל חצי שנה עד שנה וחודשיים.

 

בואו באהבה, מילי

מנחה

מילי נווה

Theater Group

קבוצות תאטרון פלייבק

לנוער ומבוגרים

31/07/20 - 07/01/20

ימי שלישי

נוער 18:30-20:00 | מבוגרים 20:30-22:00

תאטרון הפלייבק הוא תאטרון מבוסס חיים, במרכזו עומדים סיפורי חיים אמתיים של הקהל. מיד לאחר שמיעת הסיפור השחקנים יוצרים פיסת תאטרון מאולתרת המשקפת למספר

את סיפורו.

לקבוצת תאטרון הפלייבק לנוער מוזמנים נערים ונערות הנמשכים לעולם האלתור, התנועה וההבעה הספונטנית והיצירתית ובו בזמן מחפשים מפגש אנושי, חשיפה רגשית ושיתוף.

בקבוצה נעבוד על מיומנויות תאטרון של אלתור, תנועה, יצירת מונולוגים, דיאלוגים, חיבור לדמות וכו'... במקביל לחידוד מיומנויות של הקשבה, הרחבת יכולת הביטוי הרגשית, הבנת מורכבויות נפשיות וחברתיות, קבלת ונתינת משוב, העצמה אישית וביטוי אותנטי.

מנחה

אורית אלניר, דרמה תרפיסטית M.A

קבוצת_ילדים_ונוער.jpg

קבוצות פסיכודרמה לכישורים חברתיים

לילדים ונוער

31/07/20 - 02/09/19

ימי שני

א'-ג' 17:00-18:00 | ד'-ו' 18:15-19:15 | נוער 19:30-20:30

במסגרת הקבוצה נעלה סיטואציות מחיי היומיום על הבמה באמצעות משחק תפקידים. משחק התפקידים מאפשר לנו לראות את הדברים מנקודת מבטו של האחר - השונה מאיתנו, לקבל פרספקטיבה רחבה יותר ולמצוא בתוכנו תגובות חדשות למצבים של קונפליקט או קושי.

 

דרך הפסיכודרמה

נפתח מיומנויות תקשורת וכישורים חברתיים.

נקבל כלים לביטוי אישי ולוויסות רגשי.

נפתח ונרכוש מיומנויות רכות (soft skills).

נגביר את תחושת השייכות והביטחון העצמי.

נחזק את יכולת ההתמודדות עם קונפליקט.

מנחה

ליאת כהן M.A. פסיכודרמטיסטית ומטפלת באומנויות

מנהלת מרכז ענבל

קבוצת-פסיכודרמה-למבוגרים.jpg

קבוצת פסיכודרמה

למבוגרים

31/07/20 - 12/01/20

ימי ראשון

מבוגרים 19:00-21:30

כל כמה זמן מגיע רגע בחיים שבו עולה ספק. פתאום נשמעים בתוכינו קולות ששואלים :"איך הגעתי למצב הזה?", "מה מתוך המציאות שלי אני בחרתי?", "איך אני יכולה לעשות שיהיה יותר טוב?", "איך *אני* יכול להיות יותר טוב?" הרבה פעמים אנחנו שומעים את הקולות האלו וקופאים, או לחילופין בורחים מהם, או מתחילים לענות להם בתירוצים. הרבה פעמים אנחנו נכנסים לתסכול כי אנחנו לא מבינים ולא יודעים שהקולות האלו הם קולות חיוביים שמבקשים לדייק משהו בעצמו ובחיים שלנו ובאי הידיעה הזו אנחנו ממשיכים בשגרת היום היום בתחושה שמשהו לא עובד, משהו לא מדייק. לא מספיק.

 

פסיכודרמה מאפשרת לנו להכיר בקולות האלו, להכיר אותם, להבין מאיפה הם באים ומה הם מבקשים עבורנו. טיפול קבוצתי בפסיכודרמה הוא הזדמנות לחקירה פנימית עמוקה - חקירה של עצמנו, של הדפוסים שלנו, של העוצמות, של המגבלות, של התשוקות ושל הבחירות שלנו בחיים. הפסיכודרמה מאפשרת  לנו לייצר הפרדה בינינו לבין רגשות ומחשבות שעשויים לנהל אותנו וההפרדה הזו מאפשרת לנו לעצור רגע, לבחון את המציאות, את החלקים השונים בתוכינו, ומתוך מקום שלו ונקי יותר לבחור מה אנחנו רוצים להשאיר, מה אנחנו רוצים לחזק ומה אנחנו רוצים לשחרר.

 

בקבוצה נזהה מהם הדפוסים המנהלים אותנו בתוך מערכות היחסים בחיים שלנו ונלמד אלטרנטיבות שונות לתגובות במצבים בין-אישיים. על ידי טכניקות פסיכודרמטיות נביא לחדר סיטואציות שונות מהחיים שלנו; זכרונות, חלומות, שאיפות, כאבים, פחדים ובאמצעות הכוח הקבוצתי נלמד כיצד לבוא במגע עם כל אלו וכיצד להפוך אותם למשאבים שבאמצעותם נוכל לחוות את החווים כחוויה אותנטית ומלאת חופש תנועה.

 

בקבוצה נלמד כיצד להשיב לעצמו את זכות הבחירה, וכיצד ליצור סיפור חדש שיראה, ישמע, יריח ויסופר, כפי שאנחנו היינו רוצים.

 

אני מזמינה אותכם להצטרף למסע התפתחות תהליכי בתוך קבוצת פסיכודרמה.

 

מנחה

ליאת כהן M.A. פסיכודרמטיסטית ומטפלת באומנויות

מנהלת מרכז ענבל

Photofox23.jpg

סדרת הרצאות וסדנאות להתמודדות עם אתגרי ההורות 

למבוגרים

30/04/20 - 19/12/19

ימי חמישי

מבוגרים 20:30-22:00

בסדרת הסדנאות הזו תהיה הזדמנות פז להכיר את שלבי ההתפתחות הרגשית של הילד וההורה ולקבל כלים להתמודד עם כל אתגר כמו גם להנות מכל שלב התפתחותי. להכיר את ההורה שאני, את הילד שבי, את הילד שלי ולייצר גשר לקשר. 

בכל מפגש נעסוק בנושא התפתחותי אחר (על פי התוכניה) ברמה המתאימה להרכב הקבוצה שתווצר כך שינתן מענה המותאם לצרכים היחודיים שלכם. המפגשים יועברו באופן חוויתי לצד הרצאה.

מנחה

הדס שמואל, טיפול במוזיקה .M.A, בעלת B.ED בחינוך מיוחד